2017-06-14

O nas Lubelski Alarm Smogowy

foto -O nas Lubelski Alarm Smogowy
Lubelski Alarm Smogowy jest niezależną inicjatywą mieszkańców Lublina, którzy postanowili zwracać publicznie uwagę na zagrażający zdrowiu i życiu mieszkańców wzrost zanieczyszczenia powietrza oraz idące za tym zewnętrzne koszty ekonomiczne.

Biorąc czynny udział w działaniach mających na celu obronę Górek Czechowskich przed urbanizacją - mieliśmy coraz większą świadomość o ich pozytywnej roli w życiu wszystkich mieszkańców aglomeracji lubelskiej oraz zagrożeniach płynących z planów zabudowy tego unikalnego w skali miasta, regionu, kraju i UE miejsca.

Działania organów administracji samorządowej i rządowej w zakresie likwidacji przyczyn powstawania smogu wynikających z zanieczyszczenia powietrza kwalifikującego Lublin do najgorszej klasy C wydawały nam się niewystarczające, a środki finansowe przeznaczane na rozwiązanie tego cywilizacyjnego problemu nieadekwatne do skali potrzeb.

Kolejny raz okazało się, że w sprawie skutecznej ochrony zdrowia i życia najbliższych możemy liczyć przede wszystkim na siebie samych, co potwierdziło bardzo dobre i czynne poparcie inicjatywy LAS przez mieszkańców Lublina, którzy czynnie włączyli się w naszą inicjatywę.

Osoby, które firmują i afirmują działania Lubelskiego Alarmu Smogowego są w zasadzie tylko koordynatorami inicjatyw wypływających od przedstawicieli bardzo wielu grup zawodowych i organizacji pozarządowych, którym na sercu leży dobro miasta w którym żyjemy, a co za tym idzie tych, którzy są jego solą - najstarszych i najmłodszych jego obywateli.


Ty też możesz do nas dołączyć!


Z poważaniem i pozdrowieniami,

Andrzej Filipowicz
Koordynator LAS
andrzej.filipowicz@gmail.com
tel: 602344528

Lubelski Alarm Smogowy jest nieformalną organizacją wzorowaną na The Naisbitt Group.
Logistycznie, strukturalnie i moralnie opartą o zasady krzewione i praktykowane przez Rotmistrza Witolda Pileckiego
— twórcę największej w świecie grupy działania bezpośredniego reagującą na zagrożenia w warunkach nieporównywalnie trudniejszych niż Lublin i Polska XXI wieku.